ילוסטון! חלק שני – על גייזרים, ביזונים, אגמים, מפלים וקניון אחד גדול

תיאור היום הראשון בילוסטון

יום עשרים וששה לטיול – בין Upper Geyser Basin לאגם ילוסטון

קמים לבוקר שני (ואחרון) ב-Old Faithful Lodge, וכמו אתמול, שותים את הקפה של בוקר באזור התצפית על הגייזר למבט אחרון ופרידה, וכמו אתמול אלו בעיקר 'דיירי' הלודג'. התצפית הפעם מיוחדת במינה – גם קשת קטנה שנוצרה וגם גייזר נוסף שהתפרץ לו בדיוק כאולד פיית'פול עמד להסתיים – גראנד פינאלה לתפארת

לאחר סיום ההתפרצות עושים צ'ק אאוט זריז ויוצאים לדרך.

מודעות פרסומת

הערה תכנונית – היום מכוון כך שנגיע לקראת 16:00 לאזור אגם ילוסטון להצטרף למסלול מודרך Storm Point Trail (פרטים מלאים גם על המסלול הזה אפשר למצוא בפוסט תיכנון ימי ילוסטון) – גם בגלל שחוברות גוניור רינג'ר דורשות השתתפות בתוכנית מודרכת וגם כי זאת הזדמנות מצויינת (הרי אנחנו גם כך ישנים באזור האגם הלילה)

נחזור לטיול – נקודת העצירה הראשונה היא Black Sand Basin שלא היה בתיכנון כלל אבל עברנו דרכו אתמול בערב ומצא חן בעינינו מאד. בהחלט מומלץ

משם נוסעים למוקד נוסף שנותר מאתמול – The Lower Basin, בדגש על Fountain Paint Pot – ובדרך – הגשם מגיע. אגב – הפאטרן שהיה בכל אזור הדרום עד טיטון (שמיים בהירים בבוקר, התקדרות אחר הצהריים) פסק בילוסטון ולא יחזור עוד בטיול. אז באופן מפתיע יש גשם בבוקר (גשם אחרון לשבועות הקרובים).

מודעות פרסומת

עולים על שכמיות ויוצאים לטייל בבסין – יפה ומיוחד, כשהאווירה החורפית מוסיפה לו קסם – עננים מלמעלה, עננים מלמטה (אדים מהבריכות). ועוד אציין שאזור זה שונה מאלו שביקרנו אתמול – ונותן תחושת סוף העולם/אפוקליפסיה עכשיו

משם ממשיכים אל מפל בדרך

משם אל Artists Paintpots – אזור שעבר שינויים דרסטיים בשנים האחרונות במראה ובאקטיביות של האזור – הלכנו במסלול באזור לנקודת תצפית יפה מלמעלה שהמפתיע בה – שהילדים אהבו אותה (ואת ההליכה אליה) יותר ממני (בעיני לממהרים לא חובה לעצור שם, אבל לנו יש זמן)

מודעות פרסומת

היעד הבא הוא אזור נוריס שהיה די בספק בתוכנית המקורית. מגיעים לחנייה ופתאום רוח קרה וגשם מקבלים את פנינו. לקול תשואות הילדים אני מחליט לוותר (בדיעבד – הפעם היחידה בטיול שגשם השפיע על התוכניות שלנו) אז ממשיכים, והפעם אל Mud Volcano – עוד אתר שלא ידעתי אם נעצור בו ומתי, בתיכנון מיועד למחר, אבל בגלל שביטלנו את נוריס והגשם פסק החלטנו לעצור. נסכם ונאמר שכל כך אהבנו שנעצור שם גם מחר. בעיקר אהבנו את התצפית אל שני ביזונים שהתחממו להם על גדת מעיין תרמי (בכלל ביזונים יהיו כוכבי הימים הקרובים)

משם ממשיכים אל אגם ילוסטון – ראשית למרכז המבקרים (וכשראינו שם פוחלצי הציפורים, הגדולה מיד שאלה האם הרגו אותם או מצאו אותם, תשובה מורכבת) ואל האגם הצמוד למרכז – הזדמנות טובה לשחק מעט במים.

ומשם אל נקודת התחלת המסלול המודרך – גם שם מחכה לנו ביזון וכמה איילים.

מודעות פרסומת

לגבי המסלול עצמו (Storm Point Trail) – בינוני באורכו שנמשך כשעתיים וחצי בעיקר בשל הדרכות של הריינג'ר (שהיו מעניינות יותר לגדולים שבינינו). אגב – עוד פיצר שעזר לנו בהליכות הוא זוג ווקי טוקי – התפצלנו בכוונה כדי שהילדים יוכלו לדבר ביניהם. המסלול מגוון מאד – וכולל תצפית נקודת מרשימה מאד אל מפרצי האגם שעם דימיון רב מזכירים את האוקינוס. צופים תוך כדי במספר נשרים ואף במרמיטה, וגם הנוף משתנה מספר פעמים

עם סיום ההליכה חוזרים בכביש הראשי אל תצפית לעמק היידן – ואין ספק שכאן הלינה הסמוכה מוכיחה עצמה ומאפשרת לנו להישאר עד סמוך לשקיעה לתצפית… מקנאים מעט במקצוענים שהביאו משקפות סופר משוכללות אבל מרוצים גם מהמשקפת הפשוטה שלנו והזום של המצלמה, ונהנים מאד מהאווירה – לנשום טבע, ולהרגיש אורחים בו.

מגיעים לקבין שלנו ב lake Lodge (משודרג יחסית לקודמו, גם במחיר) – יום נפלא שני בילוסטון חלף עבר לו

מודעות פרסומת

יום עשרים ושבעה לטיול – Grand Canyon of Yellowstone – בין אגם ילוסטון ל- Tower Junction

קמים בבוקר באזור האגם ומתחילים בסיור בוקר חוזר בעמק היידן לתצפית בוקר ולא מוותרים על ביקור שני וקצר ב Mud Volcano, ומשם ממשיכים למוקד העיקרי של היום – הקניון הגדול של ילוסטון, וברור גם כאן שאנחנו מקדימים את ההמונים וחנייה יש עדיין בשפע.

מתחילים בגדה הדרומית – בנקודה היחידה שפתוחה בגדה זו השנה – Artist Point הנפלאה אך תוכניות למסלולים בגדה זו ובעעקרן המסלול בשם Uncle Tom נגנזות בשל סגירת כל הגדה לעבודות.

לא נורא – עוברים לגדה הצפונית, שלא היתה בתוכניות והיתה פשוט מדהימה.

מודעות פרסומת

נקודות העצירה שלנו בגדה הצפונית: Inspiration Point, Grand View and Lookout Point שכולן נגישות בקלות מהכביש

מסלול הליכה קצר אל  Brink of Upper Falls

והשיא של היום מסלול הליכה בינוני באורכו אך הכולל ירידה, וכמובן עליה של כ-200 מטרים אל  Brink of Lower Falls (וללא רחמים – ללא מישור באמצע למנוחה) – המראות משני המסלולים פשוט מדהימים, במיוחד מה Lower. בניגוד לגדה הדרומית ממנה התצפיות למפלים עדיפות אך מרוחקות מעט, מהגדה הצפונית ממש מרגישים את עוצמת המפלים, כאשר המסלול הארוך היורד אל המפלים התחתונים כמעט ונוגע בהם – הרעש, הקרבה לנקודה בה המים מתחילים ליפול, העוצמה, והכל בתוך הקניון הצהוב ובמרהיב ביופיו – מדהים, אפילו מרגש!

לאחר סיום הנסיעה בכביש על הגדה מגיעים אל מרכז המבקרים של הקניון שם נעצור לכשלוש שעות – ארוחת צהריים, השלמת חוברות, קבילת תגים, ביקור במיצגים האינטראקטיבים במרכז עצמו. הילדים מאושרים כי מקבלים גם תג לחולצה מעץ וגם פץ מבד – זהו, מבחינתם כבר ברור שילוסטון מנצח

מודעות פרסומת

ממשיכים בדרך, עוצרים באזור המפל של Tower ולעוד תצפית על נהר הילוסטון

ומשם ללודג' החדש שלנו, רוזוולט, כאשר ממש משם יוצא מסלול ההליכה הראשי (השני) של היום – Lost Lake Loop. מסלול ששוב מוכיח את ההנחה שנכונות הילדים ללכת נובעת לא מהנופים הנצפים אלא מהגיוון והאטרקציות בהליכה – זהו מסלול בינוני יחסית בנופים ועדיין בעיני הילדים מסלול מהמוצלחים ביותר – עוברים דרך אגם, ואז פריחה יפה, צמחייה שעוברת את גובה הילדים, משם עולים ויורדים על גבעות מיוחדות, באווירת טוסקנה – הילדים במיוחד נהנו מהירידה התלולה… מסלול של כמעט 5 ק"מ וללא תלונות בכלל.

20170721_185047

בסוף המסלול חוזרים ללודג' ועוצרים בפונדק/מסעדה הנפלאה בו (מעט יותר יקר מהקפיטריות במקומות הלינה הקודמים אבל ממש לא יקר, והכי חשוב – אווירה פשוט כיפית). משם הולכים לחדר וההפתעה למשפחה – 3 מיטות זוגיות, הגדולה תקבל פרס על לילות קודמים בשקי שינה, ותקבל מיטה לבד (והכל עדיין ב-100$)

זהו – יום נפלא נוסף בילוסטון עבר חלף לו

המשך הטיול: ימים אחרונים בילוסטון כולל המלצות

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s