בין מואב לג'קסון – נהרות, דינוזאורים ושאר הרפתקאות

יום עשרים ואחד לטיול – בדרך לג'קסון – נהר הקולורדו, דינוזאור מוניומנט

היום מתחילים מסע של יומיים ממואב, יוטה לגקסון, וויומינג. ימי מעבר בסיום של החלק הראשון לטיול שהיה סובב 4 הפינות/רמת קולורדו אל תחילת החלק השני המתמקד בפארקים הגדולים של הרי הרוקיס בוויומינג ומונטנה.

זהו גם יום פרידה מפרק המדבר בטיול, פרידה ממדינות הדרום אל הצפון, מהחום אל הקור. ובימי המעבר אנחנו פחות מחפשים אטרקציות טבע גדולות (למרות שנמצא גם כאלו) ויותר מקומות להפוגה, ובמקרה הזה בין שיאי הטבע של מואב לאלו בטיטון וילוסטון.

אבל לפני שנפרדים, מתחילים את היום באטרקציה נוספת באזור מואב – הדרך הנופית – כביש 128, כאשר המטרה העיקרית היא אחד מחופי הרחצה לאורכו (התלבטתי לגבי פעילות אקסטרימית יותר, אבל בדיעבד האטרקציה הפשוטה של רחצה הנהר ומשחק בחול שבגדה עשה את העבודה ויותר מכך). אז עצרנו לכשעתיים בחוף בשם Takeout Beach, שם עלינו על בגדי ים ורחצנו בנהר. באמצע הבנות ראו נחש היוצא מהנהר ונבהלו ויצאו… לא עברו 10 דקות וכבר חזרו למים… אין ספק שהטיול משנה אותנו, והופך את ילדי העיר לילדי טבע שכבר פחות מתרגשים מזוטות כמו נחשים…

לאחר כשעתיים באתר, התחלנו את הנסיעה הארוכה של היום, מעל 3 שעות בדרכים אל הדינוזאור מוניומנט, וזאת בהתאם לכלל שדורש לעייף את הילדים לפני נסיעה ארוכה (לא שישנו הנסיעה זו או כמעט בכלל, אבל שמחו למנוחה במזגן עם ספרים, טלפונים, שירים, משחקים ו DVD)

הערה תיכנונית – עם סוף כביש 128 חוזרים לכביש 70 – ימינה והרבה ישר וחוזרים לנקודת ההתחלה של הטיול, היא דנבר. באופן טבעי אפשר כך לסיים טיול מעגלי נפלא בן 3 שבועות סביב 4 הפינות בדגש על קולורדו (הצעה מפורטת למסלול סובב 4 הפינות). בדרך אפשר לעצור ללילה או שניים בגלנווד ספרינגס (שם מחכה מסלול הליכה מומלץ בשם The Hanging Lakes – יחכו לנו לפעם הבאה). אבל אנחנו רק בשליש הטיול ולכן לאחר נסיעה קצרה על I-70 פנינו שמאלה (צפונה), וכמעט בלי לשים לב חזרנו לקולורדו, אבל עד שנעצור נשוב ליוטה.

20170715_135750

לקראת 16:00 הגענו ליעד המרכזי להיום Dinosaur National Monument, מקום מרשים מאד, מומלץ ביותר לחובבי דינוזאורים, ארכיאולוגיה ופרה היסטוריה. די מדהים הדבר שמרכז המבקרים המושקע, השאטל הלוך ושוב והמרכז המיוחד Quarry Exhibit Hall, כולל כמות נכבדה מאד של רינג'רים שרק מבקשים לענות על שאלות של ילדים (והוריהם) סקרנים, סרט – הכל בחינם למחזיקי הפאס השנתי. בכלל – היום הזה רושם לעצמו שתי אטרקציות מוצלחות מאד ואפס עגול בטור ההוצאות על אטרקציות.

SAMSUNG CSC
קיר שנשמר כפי שהתגלה עם עצמות דינוזאורים

SAMSUNG CSC

IMG_3515

ואולי הזדמנות להעיר הערה תקציבית – טיול ארוך שכזה מטבעו (לפחות לנו) הוא רגיש תקציבית. ובעוד העלויות על רכב, טיסות, לינה ידועים מראש שני הגורמים הרגישים הם אוכל ואטרקציות. לגבי אוכל, כפי שכבר פירטתי במקום אחר, תחמנו את עצמנו למסעדה (בעלות בינונית) אחת ליום, ולגבי האטרקציות – מעצם טבעו של הטיול כטיול טבע קיבלנו לא מעט ימים ללא הוצאות על אטרקציות (סך הכל נכנסנו לכ-20 פארקים ואתרים בעזרת הפאס השנתי שעולה 80$, 4$ בממוצע לאתר כולל הרי הרוקיס, ילוסטון, גלשייר ועוד ועוד, וכן וגם דינוזאור מוניומנט הראוי לכשעצמו)

אז נשארנו במוניומנט ממש עד סגירה ואז עשינו דרך קצרה אל העיירה ורנל שם ישנו במלון מוצלח מאד, שמרגיש חדש, וזול במיוחד – Microtel Inn & Suites by Wyndham Naples Vernal (בעלות של 70$ כולל ארוחת בוקר). אז ביום כה זול הרשינו לעצמנו ללכת למסעדה מעט מושקעת וטובה מהרגיל – Vernal Brewing Company – מקום מוצלח וטעים מאד

IMG_3528

יום עשרים ושניים לטיול – בדרך לג'קסון – צפון יוטה

היום עוזבים את יוטה וניפרדים סופית מאזור ארבע המדינות, אבל ראשית נקבל טעימה מפתיעה מאזור צפון יוטה, שבשלטים נותן דגש (כמובן) על דינוזאורים אך גם מציג טבע שהפתיע אותנו – הרים גבוהים, מעבר הרים גבוה (כ-8000 רגל) הרבה ירוק, נהר מרשים, בעלי חיים בטבע – כאילו אנחנו עדיין בקולורדו

נתחיל כרגיל בהתחלה – בבוקר הלכנו לעוד אתר מעניין בעיירה ורנל – Utah Field House of Natural History State Park‬ שנמצא על הגבול שבין מוזיאון למרכז הפעלה לילדים – בנושאים שונים סביב חפירות ארכיאולוגיות, דינוזאורים, גאולוגיה ועוד – כאשר קהל היעד הוא מן הסתם בתי ספר. הילדים נהנו לחפור, לשבץ עצמות לשלד, להסתובב בגן הפרה היסטורי שם היו פסלים של חיות מהעבר (מדינוזאורים עד ממוטות).

משם המשכנו אל היעד הראשי של היום, נוסעים צפונה בדרך נופית

ממשיכים שעה צפונה מורנל, אך עדיין ביוטה, מגיעים ל Flaming Gorge National Recreation Area, תחילה לתצפית על סכר

ואז אל נקודת העצירה העיקרית באזור מרכז המבקרים של ה-Red Canyon, אשר מתוכו ובעיקר מסביבו, תצפיות נפלאות אל הקניון והנהר הזורם בתחתית, ומתברר שאין סוף ליופי – מדובר בתצפית שתתמודד בכבוד עם כל הקנינים שראינו. מתוך התלהבות מהמקום לא הסתפקנו בתצפיות בלבד ויצאנו למסלול הליכה של כשעה לעוד תצפיות והליכה ביער.

לאחר סיום המסלול הלכנו להצטנן בגלידה בלודג' הסמוך כשצמוד אליו יש אגמונציק קטן, ומשם נסיעה נופית לאורך הג'ורג' עם תצפיות נפלאות, מעבר הרים גבוה (שבמהלכו מזג האוויר התקרר עד מאד) ואפילו נתקלנו במשפחת Bighorn Sheep

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

ויש לומר – בילינו שעתיים נפלאות במקום שאפשר להעביר בו בקלות גם יומיים בלי להשתעמם לרגע (וגם הלודג' והמסעדה הסמוכה נראו מפתים מאד).

זהו, סיימנו עם הפעילויות להיום, ולפי ה GPS מחכה לנו נסיעה ארוכה ארוכה (ארוכה!) עד ג'קסון, נסיעה שרובה בערבות וויומינג. קשה להסביר אבל נסיעה של יותר מארבע שעות, מונוטוניות כמעט לחלוטין, כמעט ללא רכבים מסביב, עברה בנעימים עד בקלות לכולנו, כשעצרנו רק ב Pinedale לדלק ומעט נשנושים. מפינדייל הנוף כבר משתנה ומתחיל להיות הררי יותר, כאשר צוקי טיטון מתחילים להתבצבץ ולגדול באופק.

מגיעים לקראת ערב למלון בגקסון – Ranch Inn, מחירו בערך כפול מזה של אתמול, אך במיקום מצוין בלב העיירה, וכולל ארוחת בוקר. פרט פיקנטי – מציאת מלון בג'קסון היתה משימה קשה כאשר באתרי המלונות השונים לא נמצא אף מלון מתחת ל-220 דולר, ומה שמוזר – גם על Ranch Inn ביקשו באתרים שונים כ- 250$ ללילה, טלפון ישירות למלון והמחיר נחתך ב-100$.

אז ממה שנשאר מהערב יצאנו להסתובב במרכז העיירה, ואיזה כיף שאפשר ללכת ברגל ולהשאיר את הרכב במלון. בדקנו כמה חנויות מזכרות, עברנו בכיכר המרכזית, ספגנו אווירת מערב פרוע (דימיון מסוים לסילברטון אבל יותר אלגנטי ויקר), אכלנו במסעדת המבורגרים מוצלחת, והלכנו חזרה למלון – מחר מתחילים שבוע שלם בטבע, בטיטון וילוסטון, איזה כיף!

המשך הטיול – הרפתקאות בגראנד טיטון (כולל משפחת דובים!)

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s