האלפים הצרפתיים – יומיים סביב אגם אנסי

הקדמה: יומיים סגריריים מחכים לנו (לאחריהם יומיים שמשיים) אותם ננצל לגלות את הקסם של אגם אנסי (עם הפוגת גשם לפארק מים), ובסופם נשוב לקסם הגדול ביותר של האגם – אנסי עצמה… אמנם קצת פילטרים, אבל המציאות יפה עוד יותר…

אנסי המכושפת

אבל נתחיל בהתחלה

יום שניים עשר לטיול – נקיק, טירה ופארק מים נפלא

קמים לבוקר חדש, והשמיים הכולים של אתמול התחלפו בעננים וזרזיפי גשם, אך שלא כמו בשאמוני – עדיין נעים, והגשם גם כשהוא מגיע הוא יותר בכיוון של טיפטוף.

בהתאם למזג האוויר, ולחלק הנופש בטיול, מתכננים לקחת את היום באיזי – נהנים בדירה בבוקר ואז יוצאים ליעד הראשון להיום – הנקיק Gorge du Fier. כשמגיעים אליו הגשם פסק לחלוטין, חונים ממש קרוב ומתחילים בהליכה. אכן מדובר בהליכה קצרה עד מאד (בטח לעומת GORGES DE LA DIOSAZ), אבל החלקים היפים בנקיק יפים מאד.

גם ההסברים בדרך מוסיפים, ובכל מקרה לנו נדמה שבא בדיוק במידה… אגב תחנה שנייה בטיול מרובת ישראלים (אחרי השוק באנסי, התחנה השלישית תהיה פארק החבלים)

שורה תחתונה: נוח מאד עם ילדים קטנים, מומלץ ליום גשום, לא חובה לאלו שראו נקיקים משמעותיים יותר

מודעות פרסומת

משם, כמתבקש, ממשיכים לטירת The Chateau de Montrottier

וכצפוי הטירה מרשימה מאד מבחוץ, כמו גם הנוף הנשקף ממנה

מעניין שהדגלים הם של חבל סאבוי, עם דמיון מובהק לדגל שוויץ

ומעט פחות בפנים, למרות שגם כאן הילדים נהנים (אבל מתאכזבים שמשחק חפש את המטמון/פסל בטירה לא הכי מצליח בגלל חדרים סגורים לשיפוצים). ועדיין מבלים בטירה כשעה בין החדרים (ובראשם חדר המשחקים) ובגינה, ואז אוכלים מצידת הצהריים.

אגב – פרט פיקנטי – באזור אנסי אנחנו מטיילים פחות מחודש לאחר הזכייה של צרפת במונדיאל , ועדיין – הדגל השולט (באתרי תיירות, מסעדות ואף בתים פרטיים) – הוא הדגל 'השוויצרי' של מחוז סבואה ולא דגל צרפת… מה שכנראה מרמז על תחושת השייכות של תושבי החבל (ובהתחלה לא הבנו למה דגל שוויץ נמצא בכל מקום כאן)

היעד הבא והמרכזי להיום פארק המים Vitam הממוקם צפונה, לכיוון ג'נבה – הגשם חוזר בדיוק בזמן ולאחר כחצי שעה מגיעים לפארק – קונים כרטיס משפחתי מוזל ל-4 שעות ונכנסים לפארק מים מוצלח מאד – בריכות חמימות, מספר מגלשות ברמות שונות, כאשר הבסיסיות מתאימות גם לקטן בחבורה (בן 6) – רמה אחרת של מקום לעומת הבריכות באזור שאמוני (אך יש גם להודות שהמחיר כפול…). 4 שעות חולפות בדיוק בזמן ומשיוצאים מהבריכה, נשארים לסיבוב בקניון הסמוך ומנצלים הזדמנות לקניות בסופר

יום רגוע ביותר מגיע לסיומו

מודעות פרסומת

יום שלוש עשר לטיול – יום נפלא סובב אגם אנסי

שוב יום סגרירי, אבל היום התחזיות מדברות על מעונן חלקית ובכל מקרה בלי גשם – מזג אוויר מושלם לחזור אל הטבע אחרי יום החופש מאתמול. מתלבטים בין הימים האופציונלים שסימנו לנו מראש ביניהם האופציה המובילה לנסיעה ארוכה לאזור saint meme והמערות בשארטרז, אך בסופו של דבר מחליטים (בדיוק כפי שעשינו לפני שנתיים באגם קומו) להחליף נסיעה ארוכה לאתר מרוחק בנסיעה קרובה סובב האגם לאטרקציות שבאזור, שחלקן אגב אפילו לא היו בתוכניות… נקדים ונאמר – יום מוצלח ביותר שעלה על הציפיות שלנו, ואפילו לא השלמנו את האגם.

היעד הראשון – צפייה בטירת מנטון – Château de Menthon Saint Bernard – הטירה נפתחה רק ב-12:00 (ואני יש להודות שבעתי משיטוט בטירות, הילדים דווקא לא) אז מסתפקים בצפייה

וממשיכים ליעד הבא – Col De La Forclaz – עולים בכביש המתפתל וכשמגיעים – שוד ושבר – ענן מכסה את הכל, אבל מבט משמיים מרמז שסבלנות מתבקשת וצפויה להשתלם. אז מנצלים את זמן ההמתנה לפיקניק מקדם במהלכו אכן העננים אט אט מתפזרים, ואז חוזרים ואז נעלמים כמעט לחלוטין – תצפית נוף מדהימה בעיני אל האגם ובכלל – מומלץ ביותר.

כך שעה ויותר נשארנו באתר כאשר הנוף כל כמה דקות מתחלף לו בתלות בענן התורן, מה שבפועל כנראה הוסיף הרבה קסם

מודעות פרסומת

בשעת צהריים ממשיכים ליעד הבא – שבכלל לא היה בתוכניות, אבל מתברר כפופולרי ביותר – מערת ומפלי seythenex, אך לפני הגעה ליעד נהנים מאד מהנוף שבדרך – השלכת נדמה כבר כאן, ההרים מתחילים לשנות צבעים מירוק לאדמדם/חום/צהבהב, ומשנגיע למפלים – גם המסלול מתכסה בעלי שלכת לרוב, ואנחנו עדיין לא באמצע אוגוסט – דרך פשוט יפהפיה שהזכירה מעט טיולי שלכת מהעבר

מגיעים לאתר – עם נוף משגע:

אנשים חונים ממש רחוק ואני מחליט להיכנס לחניון הרשמי הקטן יחסית ולחכות לרכב שיצא, מה שאכן קורה תוך 5 דקות. קונים כרטיס משולב למפל וסיור באנגלית במערה (שווה להמתין לסיור באנגלית אם יש בזמן המתנה סביר). אגב –  במקום יש גם אומגה/זיפליין – אבל לנו מחכה פארק חבלים מטורלל עוד יומיים, אז מוותרים. יש להודות – בשל הפופולריות שלו המקום די ממוסחר – אם כי הדבר מאפשר גם להנות ממנו עם פחות צפיפות.

מתחילים בליכה כדי לראות את המפל

וממשיכים לנקודת היציאה של האומגה אליה כדאי לעלות בלי קשר – ולו בשביל הנוף ותצפית על מפל שני, ואז יוצאים לסיור במערה – סיור של כ-45 דקות, מוצלח מאד.

שורה תחתונה: לא אתר חובה אבל אם נמצאים במקום אז בוודאי, ובכל מקרה הדרך לאתר מפוקלז מצדיקה לבדה את ההגעה.

מודעות פרסומת

מסיימים לקראת 15:00, ותוך כדי היום ראיתי המלצה בטריפאדויזור לרכבל שגם נמצא באזור הכפר seythenex, ומשרואים שלט אליו מחליטים להגיע (כל ה-GPS מובילים ליעד בהר עצמו, אבל השלטים מספיק ברורים). האתר נקרא – La Sambuy, ובהחלט מומלץ מאד

מחליטים לקנות כרטיס משולב לרכבל כיסאות לפסגה ולרכבת האלפינית אחרונה לטיול. הנוף מפסגת הרכבל פשוט נפלא, רק חבל שכ"כ קר שם למעלה – ביום יפה אפשר בקלות להעביר שם שעות במסלולי הליכה… ובכל מקרה נהנים מהרכבל, מהנוף ומהקופצים בצנחי רחיפה.

משיורדים הולכים לסיבוב ברכבת ההרים האלפינית – כנראה המהירה והטובה ביותר בטיול! אגב המקום כולל עוד מספר אטרקציות ופעילויות מעניינות… אבל לנו כבר השעה מאוחרת אז מתחילים בנסיעה של שעה חזרה לדירה.

מודעות פרסומת

מתארגנים בדירה ויוצאים לארוחת ערב בעיר העתיקה – חונים כרגיל בחניון הבית בהוטל דה ויל, ומתחילים במסעדת המבורגרים (איך לא) שבעלת הדירה המליצה – המקום נקרא The Roster ולמרות שנראה כמזללה מהירה, האוכל ברמה מפתיעה, וסביבנו המון צעירים אז מרגישים Cool… המסעדה ממש בכניסה לאזור העיר העתיקה אז יוצאים לסיבוב ארוך ובדרך מגלים עד כמה העיר העתיקה (המתחם הסגור למכוניות) גדולה ומגוונת ויפה עד בלי די…

אנסי מקסימה ביום ובלילה אבל מכשפת בשקיעה…

מצלמים המון… ואז עוד

כל כך נהנים שלא רוצים לחזור לדירה…

מסתובבים בין הסמטאות והגשרים השונים… אוכלים גלדיה בגלידריה בלי תור (לא פחות טובה)… עוצרים למופע רחוב… ערב קסום בסיומו של יום נפלא… כל כך נהננו שנחזור שוב

ולי מתבשל הרעיון של טיול כריסמס זוגי…

הפוסט הבא: יום סביב אגם בורג'ה ויום אחרון מלא הרפתקאות (ויומהולדת)

מודעות פרסומת

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s